Zeytin Fidanı
Zeytin Fidanı

Türk mutfağı için zeytin ve zeytinyağı vazgeçilmezdir. Zeytin Fidanı Soğuk iklimlerde, maksimum 700 metreye kadar ekime uygun olmayan zeytin ağacını yetiştirebilirsiniz. Ayvalık zeytin fidanları; ezilmiş ve yağlanmış zeytin fidesi çeşitleri, salamuradaki gemlik zeytinleri, iri meyveli olanlar, yellowulak-domat ve kalamatalar genellikle doldurma olarak kullanılır. E-fidancim.com adresinden satın alabilirsiniz. E-fidancim.com sadece fidan satmıyor, aynı zamanda “Zeytin fidanı nasıl yetiştiriliyor?”, “Zeytin fidanı nasıl bakım yapıyor?” Sevdiklerinizle paylaşmak için bizden toplanan zeytin ağaçları fidanları gibi birçok teknik konu hakkında bilgi verir.

Zeytin Fidanı

Seçim Fidanı bölümünden aynı büyüklükteki farklı anaçlara aşılanmış farklı boyutlarda fide seçebilirsiniz. Hepsi aynı meyveyi veriyor çünkü hepsinde aynı aşı var. Zeytin Fidanı Fidelerimiz, farklı toprak yapılarına sık dikim ve / veya adaptasyon için cüce – yarı cüce – klasik (tohum anacı) anaçlara aşılanır. Anaçların karakteristikleri ve boyutları aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidelerimiz köklü, tütsü ve tencere şeklinde satışa sunulmaktadır. Kazan ve tencere ölçüleri Litre cinsinden ve aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız, kökleri ve dalları budayarak ekime hazır olmak için 130 cm’lik kutularda budanacaktır.

Zeytin Fidanı Anaçları

Seçim Fidanı bölümünden aynı büyüklükteki farklı anaçlara aşılanmış farklı boyutlarda fide seçebilirsiniz. Hepsi aynı meyveyi veriyor çünkü hepsinde aynı aşı var. Fidelerimiz, farklı toprak yapılarına sık dikim ve / veya adaptasyon için cüce – yarı cüce – klasik (tohum anacı) anaçlara aşılanır. Anaçların karakteristikleri ve boyutları aşağıdaki tablolarda gösterilmektedir. Fidelerimiz köklü, tütsü ve tencere şeklinde satışa sunulmaktadır. Kazan ve tencere ölçüleri Litre cinsinden ve aşağıdaki resimde gösterilmiştir. Çıplak köklü fidanlarımız, kökleri ve dalları budayarak ekime hazır olmak için 130 cm’lik kutularda budanacaktır.