Seo Uzmanı
Seo Uzmanı

Günümüzde bir SEO uzmanı olmak birçok genç insanın hayallerini süslüyor. Birçok genç arkadaş SEO’da kendilerini geliştirmek ve profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmak istiyor. Peki, bir Seo Uzmanı olmak için hangi vasıflara ihtiyacınız var ve nasıl bir yol haritası izlemelisiniz? 10 yıllık SEO tecrübeme dayanarak genç arkadaşlar için bir yol haritası oluşturdum.

Seo Uzmanı İstanbul

Nasıl bir SEO Uzmanı Olmalı? Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) alanındaki teknik, analitik ve yaratıcı gelişmelerin sonuçlarını planlayan, uygulayan ve analiz eden SEO uzmanlarını arayabiliriz. İlk Sırada SEO uzmanı sadece dijital dünyanın gelişimini izlemiyor, aynı zamanda SEO kapsamına girmeyi de planlıyor. SEO kendi başına geniş bir alan olmakla birlikte, dijital pazarlama alanında uygulanabilecek her yöntemi uyarlamak SEO uzmanının gerçek işi olmalıdır.

10 yıl önce yaptığımız SEO, şu an ne yaptığımız hakkında ne söyleyeceğimi bilemiyorum. O sırada, yer her zaman dut oldu. Site içinde ve dışında bir dizi uygulama sayesinde sıralamaları hızlıca yükseltebilirsiniz. Ancak, günümüzde bir SEO uzmanı UX, tasarım, bilgi mimarisi ve benzerleriyle ilgilenmektedir. birçok farklı disiplini deneyimlemeli ve çok iyi bir takım oyuncusu olmalıdır. Çünkü artık tavşanı şapkadan kendi başına çeken adam değilsin. Bir SEO çalışması yürütürken, farklı ekiplerle koordinasyon ve koordinasyon içinde çalışmak zorundasınız. Uygun olduğunda, bir ön uç geliştirici ile anladığı dilde konuşabilmelisiniz. Bir şey isterken uzaydanmış gibi ona bakmamalısın. Bu nedenle, kendinizi çok iyi geliştirmeli ve gelişmeleri çok yakından takip etmelisiniz.

SEO uzmanı hangi becerilere sahip olmalıdır?