Dijital Pazarlama Uzmanı
Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital bir pazarlama uzmanı yeni bir iş pozisyonudur. İnsanlar satış ve pazarlama uzmanları kavramlarına alışamadıkları halde, dijital pazarlama ile ilgili bir iş pozisyonu da buldular. Bir işveren, insan kaynakları personeli veya yeni bir kariyer mezunu olun, okumadan dijital pazarlama uzmanlığına karar vermeyin.

Dijital Pazarlama Uzmanı

Dijital Pazarlama Uzmanı Dijital pazarlama uzmanı, 4p pazarlamanın geleneksel kavramını bugünün dijital dünya koşullarına göre yorumlayan ve gerekli çalışmaları yapan kişidir. Ürün, fiyat, dağıtım ve tanıtım faaliyetleri pazarlamanın doğasını oluşturur ve değişmez. Ancak şimdi e-ticaret sitelerinden fiziksel mağazalardan kıyafet satın alabiliriz ya da broşürler ve posterlerle yaptığımız Google Adwords veya sosyal medya reklamlarıyla daha etkin bir şekilde yapabiliriz. Dolayısıyla dijital pazarlama uzmanı değişen kuralları karşılayan ve tüketiciye ulaşan dijital araçları kullanmakla ilgili.

Bir dijital pazarlama uzmanının ne yapacağını soruyorsanız, muhtemelen personel veya kariyer seçiminde yeni bir mezunsunuzdur. Dijital pazarlama ile ilgili ne yapılacağını doğru şekilde tanımlayarak, birçok şirketin yaptığı hatalara biraz geçmeyi umuyorum.

Dijital pazarlamada çalışmak istediğinizde bilmeniz gereken ilk şey; her alanda uzman olmak çok zordur. Bu nedenle en sevdiğiniz alanda bir alanda en iyisi olmak ve diğer alanlarda ise iyi seviyede olmak sizin hedefiniz olmalıdır. Dijital Pazarlama Uzmanı  Mehmet ORTAÇ Siz değerli kullanıcılarına Gayrimenkul (İnşaat) Sektöründe Pazarlama ve aynı zamanda Pazarlama Otomasyonu hizmetleri sunmaktadır.